0850 302 8902
7/24 Üyeliğiniz ile ilgili işlem yapmak & Fatura Ödemek için ONLINE İŞLEM MERKEZİ

Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

Wireless Modem sinyali düşük geliyor!

Bu sorun kullanmakta olduğunuz modemden,binanin beton,ytong,boya,sıva tipine göre bile değişkenlik göstermektedir. Modeminiz için en uygun yer evinizin tam ortası olan yerdir.Ortalama 1 modem eğer evin ortasına koyuldu ise max 100m2 ye kadar düzgün dağıtım yapabilir.Bu şartlar eve göre değişkenlik gösterebilir.100 m2 üstündeki evler için 2.modem öneriyoruz. 2. modeme kablo çekmeden 1. modemden kablosuz tekrar dağıtım yaptırabiliyoruz.Böylelikle tüm alanda stabil bir bağlantıya kavuşmuş oluyorsunuz.

Bazı cihazlar internete giriyor bazıları giremiyor!

Bu sorun genelde modeminizin sıfırlanmasından kaynaklanabiliyor.Bizim antenimiz ile sizin modeminizin aynı ağda dhpc anonsu yapması neden olmaktadır.Modeminizin Dhcp serverini kapatırsanız düzelecektir.Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanuz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Telsiz telefon yanında internet yavaşlıyor?

Eğer modeminizin yanında Telsiz dect sabit hatlı telefonlardan var ise modeminizin sinyalini etkilemekte kararsız bağlantıya neden olmaktadır.Telsiz telefonunuzu yada modeminizi başka bir noktaya götürünüz.Aralarındaki mesafe 5 mt olmalıdır.

İnternetimiz Yavaş!

Kullandığınız modem sürekli 7/24 kapatmadan kullanıyorsanız kapatıp açınız.Düzelmez ise bizimle iletişime geçiniz.

Çok kötü hava muhalefetinden sonra internetimiz yok!

Yıldırım,Şimsek,Şiddettli yağmur,sel vs gibi durumlaran sonra internetiniz kesildi ise tüm cihazların fişini söküp 2 dakika bekledikten sonra tekrar fişe takınız.2 dakika içinde gelmez ise bizimle iletişime geçiniz.

İnternetimiz yok?

Dış anteniniz ve modeminizin fişiniz çekip 2 dakika bekledikten sonra tekrar fişe takınız.1 dakika içinde gelmez ise bizimle iletişime geçiniz.

Modem Çalışıyor fakat Wifi bağlantısı yok?

Modeminizin üzerinde wireless düğmesi olabilir ve yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Wifi düğmesine basarak aktif ediniz.

Modem çalışmıyor

Modeminizin adaptörünü kontrol ediniz.Prizden söküp tekrar takınız.Arkasında açma kapatma tuşu kapalı olabilir tuşa basıp açınız.Adaptörünüz bozulmuş olabilir.Bizimle iletişime geçiniz.

Modem çalışıyor fakat wifi ismi değişmiş?

Muhtemelen modeminizi yanlışlıkla resetlediniz.Bu Durumda bizimle iletişime geçiniz.

Merkezi sistem için Sorunlar ve cevapları!

Modemde internetiz yok ise Wan ışığı yanıyormu kontrol ediniz.Wan yanıyor ise bize ulaşınız.Wan yanmıyor ise kablonun Wan portunda olduğunu kontrol ediniz.Kablonuz Wan da doğru portta ise binanızın ortak kullanım elektriğini kontrol ediniz.Sizde elektrik olabilir fakat merkezi sistemlerde elektriği binanızın ortak kullanım elektriğinden alıyoruz.

https://www.yakanet.com.tr/wp-content/uploads/2018/08/mimosa-140x75.png
https://www.yakanet.com.tr/wp-content/uploads/2018/08/tp-link-140x75.png
https://www.yakanet.com.tr/wp-content/uploads/2018/08/btk-logo-140x75.png
https://www.yakanet.com.tr/wp-content/uploads/2018/08/mikrotik-yeni-140x75.png
https://www.yakanet.com.tr/wp-content/uploads/2018/08/ubnt-yeni-140x75.png